Taciz skandalı bu sefer de Türk televizyonlarına sıçradı

0

İlk olarak Hollywood sektöründe ortaya çıkan taciz skandalı, daha sonrasında global dizi sektörüne atlamıştı. Yıllarca onlarca ünlü kadın oyuncunun taciz edilmesi, tüm Hollywood hayranlarını şaşkınlık içerisinde bırakmıştı. Morgan Freeman gibi aktörlerin bile bu kirli olaya dahil olmasıyla birlikte ünlü kadın oyuncular kendi aralarında örgütlenmiş ve yapımcıların sonlarının gelmesine sebep oldu. Şimdi ise yeni bir taciz vakası ülkemizden çıktı. İlk olarak ünlü oyuncu Talat Bulut’un asistanını taciz etmesinin ardından FOX ekranlarında yayınlanan Yasak Elma dizisinin oyuncuları da tacize uğradıklarını açıkladılar.

Türk dizisine taciz iddiası

Ortaya belirli bir isim atılmasa da, Yasak Elma dizisinin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklama şu şekilde,

“İçine düştüğümüz talihsiz meseleye dair, #yasakelma kadınları olarak, elbette bir çift sözümüz olacaktır; ancak yargılama sürecini etkilememek adına şimdilik yorum ve açıklama yapmamayı tercih ediyoruz.

Kadına yönelik her türlü şiddet, fiziksel veya cinsel tacize karşı olduğumuzu ve bunu doğuran her türlü olumsuz tutum ve davranışları ortadan kaldırmak adına verilen mücadelede kadın olarak dayanışma içerisinde olacağımızı bildiririz.

Şevval Sam
Eda Ece
Şafak Pekdemir Mengü
Sevda Erginci
Neslihan Yeşilyurt
İrem Kahyaoğlu
Nilgün Türksever”